محصول به سبد خرید اضافه شد
0

کتاب «تاریخ ایران از نگاهی دیگر» بررسی و نقد می‌شود

دسته‌بندی: خبرهای تاریخ
تاریخ: 5 اردیبهشت 1402
بازدید: 119

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، کتاب «تاریخ ایران از نگاهی دیگر» تالیف محمد نیکبخت چهارشنبه 6 اردیبهشت ساعت 15 در سرای کتاب خانه کتاب و ادبیات ایران بررسی و نقد می‌شود.

در این نشست جمشید کیانفر و علیرضا نیک‌نژاد درباره این کتاب سخن می‌گویند.

کتاب «تاریخ ایران از نگاهی دیگر» تاریخ شاهنشاهی چند هزار ساله‌ ایران است. در این کتاب آغاز تاریخ باستان، برپایه‌ سالی که کوروش هخامنشی به تخت پادشاهی شوش نشست به نگارش درآمده و رویدادهای آن به گونه‌ منظم و مرتب در هر فصل و در سال و جایی که باید باشد جای گرفته است.

به گفته‌ مولف، این مجموعه‌ 13 جلدی با مرگ یزدگرد سوم ساسانی به پایان می‌رسد و بدین ترتیب 1210 سال از تاریخ مهم ایران را دربرمی‌‌گیرد و هر سده در یک جلد گردآوری شده تا خوانندگان و پژوهشگران بهتر بتوانند به مطالب آن دسترسی داشته باشند.

محمد نیکبخت، پژوهشگر تاریخ ایران به دلیل علاقه بسیار به این حوزه همزمان با مطالعات و پژوهش و تحقیق با زنده‌یاد دکتر باستانی‌پاریزی آشنا شده و بیشتر برای رفع ایرادهای تاریخی با وی در تماس بوده و یا حضوری خدمت‌شان می‌رسیده است.

وی افزون بر نگارش ادامه همین مجموعه که در 13 جلد تدوین می‌شود، کتابی در دست تالیف دارد که به دلیل فشردگی کار نگارش کتاب «تاریخ از نگاهی دیگر» فعلا آن را کنار گذاشته‌ است. اما موضوع کتاب تاریخی و فرهنگی است که در آن به معرفی شخصیت‌ها، شهرها، آثار و جنگ‌های تاریخی به ترتیب حروف الفباء پرداخته‌ است.

دیدگاه‌ها

رفتن به بالای صفحه

تهران، خیابان شهید مطهری، خیابان شهید محمدحسین علی اکبری، خیابان شهید محمدعلی نقدی، پلاک 23، طبقه 2، واحد 3

تمام حقوق این سایت برای انتشارات آبادبوم محفوظ است 1402.