محصول به سبد خرید اضافه شد
0

کتابخانه ملی ۲۳ کارگاه مرمت اسناد در عرصه بین‌الملل برگزار کرد

دسته‌بندی: خبرهای تاریخ
تاریخ: 14 دی 1401
بازدید: 38


به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)؛ 23 کارگاه مرمت اسناد در عرصه بین‌الملل توسط سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برگزار شد. سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران این کارگاه‌ها را در راستای آموزش و نشر دانشِ مرمت، حفاظت و نگهداری از اسناد برای هنرجویان، دانشجویان در حوزه اسنادی، کارشناسان موزه ها و مراکز آرشیوی برگزار کرده است. 


اداره کل مرمت و حفاظت با همکاری اداره کل پژوهش کتابداری و آموزش این سازمان در تازه‌ترین فعالیت خود، دومین کارگاه آموزش «آسیب‌شناسی و مرمت آثار کاغذی» را برگزار کرده است.

سر فصل‎‌‌های این دوره آموزشی شامل آشنایی با روش‎‌‌های آفت‎‌زدایی محیطی و منابع، آشنایی با عوامل آسیب‌رسان و استانداردهای حفاظت و نگهداری، شناسایی عوامل تخریب بیولوژیک، آسیب‎‌زدایی‏ شیمیایی، روش‎‌های آسیب‎‌زدایی فیزیکی و مرمت آثار کاغذی، روش‌‎های دوخت جزء، مرمت جلدهای آسیب‌دیده، آشنایی با ساخت جلد ‎و جعبه‎‌های حفاظتی بوده است که توسط کارشناسان متخصص و مجرب اداره کل مرمت و حفاظت کتابخانه ملّی ایران تدریس می‌شود.

دومین کارگاه آموزش «آسیب‌شناسی و مرمت آثار کاغذی» به مدت 30 ساعت و طی 9 هفته در روزهای دوشنبه برگزار می‌شود و تا تاریخ 10 بهمن ماه ادامه دارد.

دیدگاه‌ها

رفتن به بالای صفحه

راهنمای خرید

خدمات مشتریان

۰۹۱۲۶۱۵۰۴۰۷
با ما در تماس باشید

تمام حقوق این سایت برای انتشارات آبادبوم محفوظ است 1401.