محصول به سبد خرید اضافه شد
0

چاپ سی‌و‌هشتم «آیشمن در اورشلیم» در پیشخان کتابفروشی‌ها

دسته‌بندی: خبرهای تاریخ
تاریخ: 17 خرداد 1402
بازدید: 86

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، نشر برج چاپ سی‌و‌هشتم کتاب «آیشمن در اورشلیم» به قلم هانا آرنت با ترجمه زهرا شمس را روانه کتابفروشی‌ها کرد. 

«آیشمن در اورشلیم» (گزارشی در باب ابتذال بشر) تحلیل بحث‌برانگیز و ژورنالیستی است از ذهنیتی که پرورش‌دهنده هولوکاست بود. این کتاب را «هانا آرنت»، نظریه‌پرداز و فیلسوف آلمانی در سال 1963 نوشته است. آرنت که خود یهودی بود، در زمان به قدرت رسیدن «آدولف هیتلر» از آلمان فرار کرد و پس از جنگ برای «نیویورکر» از دادگاه «آدولف آیشمن» گزارش تهیه کرد.

گزارش معتبر و خیره‌کننده هانا آرنت از محاکمه آدولف آیشمن (یکی از سردمداران آلمان نازی) برای اولین بار در سال 1963 به عنوان یک سری مقالات در نیویورکر منتشر شد. آیشمن یکی از قسی القلب ترین فرماندهان نازی بود که لقب قصاب اروپا را گرفته است. آرنت در این مقالات به شرح محاکمه او پرداخته است. این کتاب نسخه اصلاح شده آن مقالات است که در سال 1996 منتشر شد و شامل مطالبی است که پس از برگزاری دادگاه روشن شد.

همچنین متن آرنت به طور مستقیم به بحث و جدال ناشی درباره خودش پرداخته است. کتاب «آیشمن در اورشلیم» یک پیروزی بزرگ روزنامه‌نگاری به قلم یک روشنفکر با نفوذ منحصر به فرد است. «آیشمن در اورشلیم» به همان اندازه که آموزنده است بسیار تکان دهنده نیز است – نگاهی متفاوت به یکی از ناآرام‌ترین (و آشفته‌ترین) مسائل قرن بیستم.

نشر برج چاپ سی‌و‌هشتم کتاب «آیشمن در اورشلیم» به قلم هانا آرنت با ترجمه زهرا شمس در 376 صفحه به بهای 220 هزار تومان را روانه کتابفروشی‌ها کرد. 

دیدگاه‌ها

رفتن به بالای صفحه

تهران، خیابان شهید مطهری، خیابان شهید محمدحسین علی اکبری، خیابان شهید محمدعلی نقدی، پلاک 23، طبقه 2، واحد 3

تمام حقوق این سایت برای انتشارات آبادبوم محفوظ است 1402.