محصول به سبد خرید اضافه شد
0

«هزار چم» بیانگر وضعیت شهر تهران در زمان‌های دور است

دسته‌بندی: خبرهای تاریخ
تاریخ: 16 مهر 1402
بازدید: 72

[ad_1]

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) در مشهد، حجت الاسلام محمد کردبچه ظهر یکشنبه در آئین معرفی و خوانش کتاب «هزار چم» در استودیو کتاب اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی با اشاره به مطلع «کتاب عشق را جز یک ورق نیست»  از غزلیات پروین اعتصامی گفت: خاطرات نویسی نقل بیان فرهنگ‌ها و شیوه‌های زندگی برای نسل حاضر و الگوسازی برای نسل آینده است. مشوق من برای نوشتن این اثر، کتاب «سیاحت شرق» اثر آقا نجفی قوچانی بود که بارها و بارها آن را خوانده‌ام.
 
وی افزود: در این کتاب تلاش کرده‌ام تجربیات 60 ساله خود را در حد توان به تصویر بکشم. یکی از مولفه‌های مهم در این کتاب، خاطرات کودکی است، خاطراتی که تا ابد از ذهن انسان پاک نمی‌شود.
 
کردبچه به بیان برخی از خاطرات دوران کودکی خود پرداخت و اظهار کرد: 200 صفحه این کتاب به وضعیت شهر تهران در دوران کودکی بنده اختصاص دارد. در واقع این کتاب به نوعی بیانگر وضعیت اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی شهر تهران در زمانهای دور است.
 
وی در خصوص انتخاب نام کتاب، بیان کرد:« چم» به معنای پیچ و خم است و اشاره به این دارد که برای پیشرفت در زندگی باید «هزار چم» را گذراند.
 
نویسنده کتاب «هزار چم» به ارائه بیوگرافی از خود پرداخت و افزود: «هزار چم» چهارمین تالیف من است. آثار من تا به امروز شامل کتاب‌های «عبد شکور»، «گناه، هبوط از انسانیت»، «ازدواج پیوند دلها؛ بایدها و نبایدها» و یک رمان به نام «تونل هشتم» است. یکی از آثار موثر در مسیر نویسندگی خوانش بارها و بارها کتاب «مادام بوواری»  اثر گوستاو فلوبر است. این اثر کتاب مقدسی برای نویسندگان برای رسیدن به پختگی و تجربه است. همچنین کتاب «شما که غریبه نیستید» اثر هوشنگ مرادی کرمانی نیز می‌تواند در ابتدای مسیر نویسندگی کمک فراوانی نمایند.
 
کتاب «هزار چم» اثر محمد کردبچه توسط انتشارات پیام آزادی تهران در سال 1395 و در 338 صفحه به چاپ رسید.
 
 

دیدگاه‌ها

رفتن به بالای صفحه

تهران، خیابان شهید مطهری، خیابان شهید محمدحسین علی اکبری، خیابان شهید محمدعلی نقدی، پلاک 23، طبقه 2، واحد 3

تمام حقوق این سایت برای انتشارات آبادبوم محفوظ است 1402.