محصول به سبد خرید اضافه شد
0

نشست نقد و بررسی کتاب «بایندریان» برگزار می‌شود

دسته‌بندی: خبرهای تاریخ
تاریخ: 4 شهریور 1402
بازدید: 15


به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، نشست نقد و بررسی کتاب «بایندریان» از سوی انتشارات آبادبوم و مؤسسه پژوهشی میراث مکتوب، روز دوشنبه ۶ شهریورماه ۱۴۰۲، برگزار می‌شود.

در این نشست عطاءالله حسنی، عضو هیئت‌علمی دانشگاه شهید بهشتی، منصور صفت‌گل، عضو هیئت‌علمی دانشگاه تهران، عبدالرسول خیراندیش، عضو هیئت‌علمی دانشگاه شیراز، مصطفی نامداری منفرد، عضو هیئت‌علمی دانشگاه جیرفت سخن خواهند گفت.

کتاب «بایندریان» پژوهشی است از عبدالرسول خیراندیش و مصطفی نامداری منفرد که از سوی انتشارات آبادبوم چاپ و منتشر شده است. هدف این پژوهش روشن ساختن تاریخ ترکمانان سده نهم قمری / پانزدهم میلادی بر مبنای منشأ و نام ترکمانان بارانی و بایندری است که بعدها قراقویونلو و آق‌قویونلو خوانده شدند. اهمیت این اثر بدان جهت است که پیش از این منشأ و نام دو دولت قراقویونلو و آق قویونلو، متفاوت از دیگر سلسله‌های تاریخ ایران، در ابهام بوده و تا کنون معلوم نشده بود که در کدام گذشته تاریخی و در کجا و به چه نامی می‌توان به جست‌وجو درباره آنها پرداخت.

نشست نقد و بررسی کتاب «بایندریان» روز دوشنبه ۶ شهریورماه ۱۴۰۲، ساعت ۱۷ تا ۱۹ در مؤسسه پژوهشی میراث مکتوب به آدرس: تهران، خیابان انقلاب، بین خیابان دانشگاه و خیابان ابوریحان، شماره ۱۱۸۲ (ساختمان فروردین)، طبقۀ دوم، واحد ۸ برگزار خواهد شد.

دیدگاه‌ها

رفتن به بالای صفحه

راهنمای خرید

خدمات مشتریان

۰۹۱۲۶۱۵۰۴۰۷
با ما در تماس باشید

تمام حقوق این سایت برای انتشارات آبادبوم محفوظ است 1402.