محصول به سبد خرید اضافه شد
0

مقاله «دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران» در تانزانیا منتشر شد

دسته‌بندی: خبرهای تاریخ
تاریخ: 23 بهمن 1400
بازدید: 233
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، به مناسبت چهل‌وسومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، مقاله «دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران» در یک صفحه کامل در روزنامه  RAIA MWEMAمزین به تصویر مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و تصویر یکی از ماهواره‌های ساخت ایران از سوی رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در تانزانیا، منتشر شد.

در این مقاله به موفقیت‌های علمی و فناوری و زمینه‌های مختلف اقتصادی، صنعتی و نظامی پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران اشاره شده است.

نویسنده در این مقاله آورده است: علی رغم تهدیدها، تحریم‌ها و فشارهای قدرت‌های غربی ایران در عرصه‌های مختلف موفقیت‌های زیادی دست پیدا کرده است. تولیدات آموزشی و انتشار مقالات علمی یکی از دستاوردهای بزرگ جوانان و پژوهشگران ایرانی است و این امر به دلیل افزایش تعداد دانشگاه‌ها و گستردگی دانشگاهیان در دانشکده‌ها پس از انقلاب اسلامی است. ایران جزو 20 کشور برتر دنیا در زمینه توسعه و انتشار نشریات علمی است.

این مقاله می‌افزاید: اطلاعات ارائه شده توسط تامسون رویترز (ISI) در مورد میزان تولیدات علمی ایران در آن دوره بسیار اندک بود اما در حال حاضر، ایران از نظر علمی رتبه اول (تعداد مقاله) در منطقه خاورمیانه و شانزدهمین رتبه جهان را دارد. این در شرایطی است که ایران تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هیچ شانسی نداشت و به برکت انقلاب و تلاش جوانان کشور است که محققین ایرانی با انتشار بیش از 20 درصد مقالات علمی در تمامی کشورهای مسلمان توانسته‌اند مقام اول را به خود اختصاص دهند.

در بخشی دیگر، آمده است: گزارش‌های اخیر پایگاه WoS نشان می‌دهد که ایران یکی از 20 کشور جهان در تولید نشریات علمی است و برای دو سال متوالی، بالاتر از کشورهایی مانند سوئیس، ترکیه، لهستان، در رتبه شانزدهم جهان قرار گرفته است. پس از پیروزی انقلاب اسلامی، خودباوری، دینداری و ملی گرایی، استقلال و استقلال، احیای تمدن اصیل اسلام و دین ایرانی، روحیه انقلابی جوانان ایرانی را زنده کرده است.

دیدگاه‌ها

رفتن به بالای صفحه

راهنمای خرید

خدمات مشتریان

۰۹۱۲۶۱۵۰۴۰۷
با ما در تماس باشید

تمام حقوق این سایت برای انتشارات آبادبوم محفوظ است 1402.