محصول به سبد خرید اضافه شد
0

معرفی کامل ایران به زبان‌های گوناگون در دسترس رایزن‌های فرهنگی قرار گرفت

دسته‌بندی: خبرهای تاریخ
تاریخ: 26 شهریور 1402
بازدید: 92

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، جمعی از رایزنان فرهنگی در شرف اعزام به همراه تعدادی از مدیران ستادی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در نشستی صمیمی با معاون گردشگری و برخی از مدیران وزارت میراث و گردشگری و صنایع دستی به بررسی ظرفیت‌های همکاری‌های مشترک پرداختند.لی‌اصغر شالبافیان، معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی در دیدار جمعی از رایزنان فرهنگی در شرف اعزام گفت: رایزنان فرهنگی جمهوری اسلامی ایران ‌می‌توانند در گام نخست تعامل سازنده با این وزارتخانه نسبت به شناسایی دقیق ظرفیت‌های حوزه گردشگری در کشور محل خدمتشان، ما را مدد رسانند.

علی‌اصغر شالبافیان، معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی در سخنانی، ضمن تشکر از توجهات عالی و همکاری‌های مجدانه حجت‌الاسلام والمسلمین محمدمهدی ایمانی‌پور، رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی بیان کرد: طی دو سال اخیر در حوزه تولید محتوا تلاش‌های زیادی شده و تولیدات خوبی را در این باره داریم و در حال حاضر خلأهای موجود در این حوزه جبران شده و معرفی کامل ایران را در یک قالبی تهیه کردیم که به زبان‌های مختلف در دسترس رایزن‌های فرهنگی قرار می‌گیرد و می‌تواند ابزار مناسبی برای معرفی ایران باشد.

وی ابزار کرد: رایزنان فرهنگی جمهوری اسلامی ایران ‌می‌توانند در گام نخست تعامل سازنده با این وزارتخانه نسبت به شناسایی دقیق ظرفیت‌های حوزه گردشگری در کشور محل خدمتشان ما را مدد رسانند.

شالبافیان نمونه بارز و ارزشمند همکاری‌های مشترک را برنامه مشترک نمایشگاهی اخیر که با مشارکت‌ و مساعدت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در مسکو بود، عنوان کرد و افزود: رایزنان و نمایندگان فرهنگی جمهوری اسلامی ایران نقش مهمی در معرفی جاذبه‌ها و ظرفیت‌های تاریخی و گردشگری ایران دارند. یکی از کارهای ضروری، آگاهی‌بخشی عمومی است.

عبدالرضا سیفی، مدیرکل همکاری‌ها و تنظیم گری صادرات فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با اشاره به تفاهم‌نامه امضا شده توسط رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات و وزیر میراث، گردشگری و صنایع دستی، شرایط کنونی تعاملات این دو نهاد را در عالی‌ترین سطح همکاری‌ها و تعاملات فی مابین توصیف کرد.

وی اظهار داشت: ما به صورت مستمر جلسات کارشناسی و هماهنگی را در حوزه‌های مختلف کارشناسی با اداره کل گردشگری و صنایع دستی و نیز رایزنان مستقر فرهنگی را برگزار و در دستور کار داریم و برنامه‌های متعدد و موفقی را نیز تاکنون از این منظر اجرا کرده‌ایم.

در ادامه این نشست، نمایندگانی از معاونت‌های صنایع‌دستی و میراث‌ فرهنگی به تشریح و معرفی ظرفیت‌های ایران در این دو حوزه پرداختند و بر تقویت تعامل بین معاونت‌های این وزارتخانه و رایزنان فرهنگی تاکید کردند.

دیدگاه‌ها

رفتن به بالای صفحه

تهران، خیابان شهید مطهری، خیابان شهید محمدحسین علی اکبری، خیابان شهید محمدعلی نقدی، پلاک 23، طبقه 2، واحد 3

تمام حقوق این سایت برای انتشارات آبادبوم محفوظ است 1402.