محصول به سبد خرید اضافه شد
0

فراخوان سومین جایزه کتاب تاریخ انقلاب اسلامی منتشر شد

دسته‌بندی: خبرهای تاریخ
تاریخ: 6 اردیبهشت 1402
بازدید: 103

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، فراخوان سومین جایزه کتاب تاریخ انقلاب اسلامی که با همکاری پژوهشکده تاریخ معاصر و خانه کتاب و ادبیات ایران برگزار می‌شود، منتشر شد.

در این فراخوان آمده است: سومین جایزه کتاب تاریخ انقلاب اسلامی با همکاری خانه کتاب و ادبیات ایران و پژوهشکده تاریخ معاصر در دی ۱۴۰۲ برگزار می‌شود بر این اساس دبیرخانه این جایزه از ناشران، پدیدآورندگان، مترجمان و مصححان دعوت می‌‌کند با ثبت نام در تارنمای اینترنتی www.tarikhsal.ir کتاب یا کتاب‌های پیشنهادی خود را به این دبیرخانه ارسال نمایند.

مطابق این فراخوان اهداف این جایزه ارتقای فرهنگ و حافظه تاریخی جامعه اسلامی ایران و حفظ استقلال و هویت فرهنگی؛ شناسایی و معرفی کتابهای برتر در حوزه تاریخ انقلاب اسلامي ريشه ها و پیامدها)؛ کمک به اعتلای سطح دانش تاریخی و فرهنگ مکتوب؛ مقابله با تحریف تاریخ انقلاب اسلامی؛ حمایت و تشویق مؤلفان و پدیدآورندگان متعهد و متخصص سراسر کشور در این حوزه عنوان شده است.

شرایط شرکت در جایزه  به این شرح است. کتاب‌ها در بازه زمانی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ منتشر شده باشند؛ کتاب‌ها دارای برگه اعلام وصول باشند؛کتاب‌ها کمک درسی و عکس‌برداری شده نباشند. 

فقط کتاب‌هایی در این جایزه داوری و ارزیابی می‌شوند که پدیدآورنده یا ناشر، کتاب کاربرگ ثبت نام را در تارنمای این جایزه پر کرده و به همراه دو نسخه از کتاب به دبیرخانه ارسال کند؛ کتاب‌های دریافت شده بازگردانده نخواهندشد. 

موضوع جایزه در سومین جایزه کتاب تاریخ انقلاب اسلامی؛ شامل تألیف ترجمه و تصحیح در حوزه تاریخ انقلاب اسلامی ریشه‌ها و پیامدها در بخش‌های ذیل: کلیات (دانشنامه‌های تخصصی، کتاب شناسی توصیفی تحلیلی و روزشمار)؛خاطرات زندگی نامه و شرح‌حال‌نویسی؛ مستندنگاری سفرنامه‌نویسی یادداشت‌های روزانه و عکس نوشت؛ تحقیقات و پژوهش‌های تاریخی؛تاریخ شفاهی؛ اسناد و پژوهش‌های اسنادی است.

همچنین در سومین جایزه کتاب تاریخ انقلاب اسلامی بخش ویژه نیز به مقالات تاریخی با رویکرد نقد دوران پهلوی منتشر شده در بازه زمانی ۱۴۰۰۔۱۴۰۱اختصاص داده شده است. 

نویسندگان و تاریخ پژوهان تا ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ مهلت دارند آثارخود را به نشانی، تهران، الهیه خیابان شهید فیاضی (فرشته)، نبش خیابان چناران، پژوهشکده تاریخ معاصر، پلاک ۱۵و  کد پستی: ۱۹۶۴۹۶۴۳۵۳ یا به نشانی اینترنتی www.tarikhsal.ir ارسال کنند. 

دیدگاه‌ها

رفتن به بالای صفحه

تهران، خیابان شهید مطهری، خیابان شهید محمدحسین علی اکبری، خیابان شهید محمدعلی نقدی، پلاک 23، طبقه 2، واحد 3

تمام حقوق این سایت برای انتشارات آبادبوم محفوظ است 1402.