محصول به سبد خرید اضافه شد
0

تاریخ ادبیات استان ایلام منتشر شد

دسته‌بندی: خبرهای تاریخ
تاریخ: 19 خرداد 1402
بازدید: 26
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در ایلام، علیرضا شوهانی، مؤلف و پژوهشگر ایلامی با همکاری گروهی از علاقه‌مندان، کتاب «تاریخ ادبیات استان ایلام» را با حمایت حوزه هنری استان در نشر هاوار منتشر کرد.
 
 این کتاب حاصل زحمات مستمر و چند ساله علیرضا شوهانی و همکاران اوست. در این اثر، زندگی‌نامه و نمونه اشعار و آثاری از قدیم‌ترین شاعران و نویسندگان استان تا جدیدترین آنها گنجانده شده است.
 
پیشگفتار مفصلی از چگونگی تالیف کتاب و پیشینه تحقیقات در این زمینه توسط گردآورنده نوشته شده که هم دروازه‌ای برای آشنایی و ورود به مطالب اصلی کتاب است و هم رسم امانتداری و تسلط پژوهشگران را نمایان می کند.
 
عبدالجبار کاکایی شاعر نام آشنای ایلامی، هم یادداشتی کوتاه در آغاز کتاب نوشته است. کتاب دارای فهرست الفبایی و نیز قراردادن اسامی شاعران و نویسندگان بر اساس تقدم و تاخر زمانی است.
 
به گزارش ایبنا کتاب تاریخ ادبیات استان ایلام، تالیف علیرضا شوهانی، با همکاری:علیرضا پاویر (سرگروه)، محمد آگاهی، سیدمیرزا مرادی، علیمحمد کمری، کلثوم سرایه‌دار، مریم صالحی، با طرح جلدی از وحید اسدی و ویراستاری علمی و ادبی سکینه آزادی، در 610 صفحه با حمایت حوزه هنری استان در سال 1401 و در نشر هاوار به مدیریت بتول رستمی منتشر شده است.
 
علیرضا شوهانی متولد 1349، دانشیار دانشگاه ایلام، منتقد و پژوهشگر، تاکنون کتاب‌های:بررسی ده رمان دفاع مقدس و چیستان‌های ایلامی را چاپ و منتشر کرده است.

دیدگاه‌ها

رفتن به بالای صفحه

راهنمای خرید

خدمات مشتریان

۰۹۱۲۶۱۵۰۴۰۷
با ما در تماس باشید

تمام حقوق این سایت برای انتشارات آبادبوم محفوظ است 1402.