محصول به سبد خرید اضافه شد
0

امام خمینی(ره) در اندیشه و بیانات آیت‌الله خامنه‌ای

دسته‌بندی: خبرهای تاریخ
تاریخ: 7 آذر 1401
بازدید: 132

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، کتاب «امام انقلاب» شخصیت و مکتب امام خمینی(ره) در اندیشه و بیانات آیت الله العظمی خامنه‌ای از سوی انتشارات شهیدکاظمی روانه بازار نشر شده است. 

چالش اصلی همه تحولات بزرگ اجتماعی – از جمله انقلاب‌ها – صیانت ازجهت‌گیری‌های اصلی این انقلاب یا این تحول است. این مهم‌ترین چالش هر تحول عظیم اجتماعی است که هدف‌هایی دارد و به‌سمت آن هدف‌ها حرکت و دعوت می‌کند. این جهت‌گیری باید حفظ شود. اگر جهت‌گیری به‌سمت هدف‌ها در یک انقلاب، در یک حرکت اجتماعی، صیانت نشود و محفوظ نماند، آن انقلاب به ضدّ خود تبدیل خواهد شد و در جهت عکس اهداف خود عمل خواهد کرد. 

برای اینکه این جهت‌گیریِ غلط و این انحراف اتفاق نیفتد، احتیاج به شاخص‌های معیّنی است. باید شاخص‌هایی در راه وجود داشته باشد. اگر این شاخص‌ها به‌صورت روشن و واضح در معرض دید مردم باشد، انحراف اتفاق نمی‌افتد؛ اگر کسی هم در جهت انحراف کار کند، از نظر تودۀ مردم شناخته می‌شود؛ اما اگر شاخصی وجود نداشته باشد، یکی از چند خطرِ انحراف، زوال یا دیکتاتوری جدّی خواهد شد. 

ما برای حفظ جهت‌گیری‌هایِ انقلاب -که هویت انقلاب بسته به آن است – بهتر از امام پیدا نمی‌کنیم. پس بازخوانی شخصیت امام و مکتبش، ضروری‌ترین و فوری‌ترین کار مردم انقلابی ماست. 

کتاب «امام انقلاب» به شخصیتِ امام و مکتب او از منظر و بیان رهبر انقلاب پرداخته است، که حقاً و انصافاً خلف صالح اوست. تمام محتوای کتاب برگرفته از بیانات ارزشمند رهبر انقلاب اسلامی است. 

در برشی از کتاب می‌خوانیم: «شخصیت عظیم رهبر کبیر ما و امام عزیز ما حقا و انصافا پس از پیغمبران خدا و اولیای معصومین با هیچ شخصیت دیگری قابل مقایسه نبود. (او) با هیچکدام از رهبر‌های دنیا قابل مقایسه نبود؛ هیچکدام. فقط با پیغمبران قابل مقایسه بود، با اولیای معصومین قابل مقایسه بود؛ شاگرد آن‌ها بود، دنباله رو آن‌ها بود؛ فقط با آن‌ها قابل مقایسه بود.»

کتاب «امام انقلاب» شخصیت و مکتب امام خمینی «ره» در اندیشه و بیانات آیت الله العظمی خامنه‌ای در قطع رقعی و 232 صفحه و به کوشش اسماعیل فخریان به رشته تحریر در آمده و از سوی انتشارات شهیدکاظمی روانه بازار نشر شده است.

دیدگاه‌ها

رفتن به بالای صفحه

تهران، خیابان شهید مطهری، خیابان شهید محمدحسین علی اکبری، خیابان شهید محمدعلی نقدی، پلاک 23، طبقه 2، واحد 3

تمام حقوق این سایت برای انتشارات آبادبوم محفوظ است 1402.